O webu sefoolomouc.cz

V září letošního roku se objevila zpráva, že SEFO se bude v Olomouci stavět podle původních plánů Muzea umění a architekta Šépky. Tak to aspoň oznámili ředitel muzea Ondřej Zatloukal a ministr kultury Lubomír Zaorálek na tiskové konferenci.

Když před více než deseti lety muzeum představilo návrh budovy SEFO, vzbudilo to v Olomouci téměř pobouření. Dnes se zdá, že veřejnost přešla toto oznámení bez většího zájmu.

Přitom od prvního představení projektu se objevila celá řada námitek odborných i laických. Nikdo je nevzal v úvahu a muzeum dál tlačí projekt, který od doby svého vzniku navíc viditelně zastaral.

Proto vznikla tato webová stránka. Vznikla jako projev nesouhlasu s návrhem budovy SEFO, nesouhlasu s nevratným poškozením historického centra Olomouce a nesouhlasu s arogantním přístupem protagonistů celého projektu.

Autor této stránky doufá, že se podaří spojit lidi s podobným názorem, kteří pomohou přesvědčit politické činitele, aby celý projekt znovu přezkoumali a zvolili jiný vhodnější způsob realizace.

Nejde o zatracení myšlenky SEFO jako takové, jde o to, aby vzniklo SEFO kvalitní, provozně vyhovující a harmonicky zapadající do historického centra Olomouce.

Autor stránky: Tomáš Hanáček
Kontakt: sefo@sefoolomouc.cz